Vishay/Dale CMF65111K00BEEK
CMF65111K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65111K00BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 111K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65111K00BEEK.pdf
Availability of CMF65111K00BEEK
QUANTITY
CMF65111K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65111K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF65111K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)111k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65111K00BEEK
Related LinksCMF6511, CMF65111K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65111K00BEEK Details Description
Related parts for CMF65111K00BEEK
RES 10.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 28.98VC SMA datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOT OPTICAL datasheet.pdf
LED BASE SUBMINI PANEL INDICATOR datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC TXRX RS422/RS485 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf