Vishay/Dale CMF65118R00FKEB
CMF65118R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65118R00FKEB
Brief Description
RES 118 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65118R00FKEB.pdf
Availability of CMF65118R00FKEB
QUANTITY
CMF65118R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65118R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF65118R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65118R00FKEB
Related LinksCMF6511, CMF65118R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65118R00FKEB Details Description
Related parts for CMF65118R00FKEB
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SMINI6 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 8A DO214AB datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf