Vishay/Dale CMF65121K00FKEB
CMF65121K00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65121K00FKEB
Brief Description
RES 121K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65121K00FKEB.pdf
Availability of CMF65121K00FKEB
QUANTITY
CMF65121K00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65121K00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF65121K00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65121K00FKEB
Related LinksCMF6512, CMF65121K00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65121K00FKEB Details Description
Related parts for CMF65121K00FKEB
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH 28-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 450V SCREW datasheet.pdf
HYBRID PLUG HSG 12P NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 2.98K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SHUTTLE PIN datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf