Vishay/Dale CMF65121R00FNEB11
CMF65121R00FNEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65121R00FNEB11
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 121 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65121R00FNEB11.pdf
Availability of CMF65121R00FNEB11
QUANTITY
CMF65121R00FNEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65121R00FNEB11
Internal Part NumberEIS-CMF65121R00FNEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65121R00FNEB11
Related LinksCMF65121, CMF65121R00FNEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65121R00FNEB11 Details Description
Related parts for CMF65121R00FNEB11
RES 20K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf