Vishay/Dale CMF65121R00FNEB11
CMF65121R00FNEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65121R00FNEB11
Brief Description
RES 121 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65121R00FNEB11.pdf
Availability of CMF65121R00FNEB11
QUANTITY
CMF65121R00FNEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65121R00FNEB11
Internal Part NumberEIS-CMF65121R00FNEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65121R00FNEB11
Related LinksCMF65121, CMF65121R00FNEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65121R00FNEB11 Details Description
Related parts for CMF65121R00FNEB11
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 85.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS PIN datasheet.pdf