Vishay/Dale CMF65121R00FNR611
CMF65121R00FNR611 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65121R00FNR611
Brief Description
RES 121 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65121R00FNR611.pdf
Availability of CMF65121R00FNR611
QUANTITY
CMF65121R00FNR611 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65121R00FNR611
Internal Part NumberEIS-CMF65121R00FNR611
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65121R00FNR611
Related LinksCMF65121, CMF65121R00FNR611 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65121R00FNR611 Details Description
Related parts for CMF65121R00FNR611
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS STR datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 10% 750VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 14.1VC 1.5KE datasheet.pdf
CABLE ASSY 2.5BAY SM DUAL 2 M1 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 1/4" 2.25" datasheet.pdf
CONN HDR 4POS SMD datasheet.pdf