Vishay/Dale CMF6512K100DEBF
CMF6512K100DEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6512K100DEBF
Brief Description
RES 12.1K OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6512K100DEBF.pdf
Availability of CMF6512K100DEBF
QUANTITY
CMF6512K100DEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6512K100DEBF
Internal Part NumberEIS-CMF6512K100DEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6512K100DEBF
Related LinksCMF6512, CMF6512K100DEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6512K100DEBF Details Description
Related parts for CMF6512K100DEBF
Crystal 14.31818MHz 50ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.8KV 2500A DO200AC datasheet.pdf
XFRMR T3/DS3/E3/STS-1 1:2CT SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 15POS datasheet.pdf
IMPACT 3X10 85OHM BP INSERT TOOL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 39.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf