Vishay/Dale CMF6512K700FKEA11
CMF6512K700FKEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6512K700FKEA11
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 12.7K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6512K700FKEA11.pdf
Availability of CMF6512K700FKEA11
QUANTITY
CMF6512K700FKEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6512K700FKEA11
Internal Part NumberEIS-CMF6512K700FKEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6512K700FKEA11
Related LinksCMF6512K, CMF6512K700FKEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6512K700FKEA11 Details Description
Related parts for CMF6512K700FKEA11
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
BEAD FERRITE 40 OHM 300MA 1608 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf