Vishay/Dale CMF6512M100FKEB
CMF6512M100FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6512M100FKEB
Brief Description
RES 12.1M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6512M100FKEB.pdf
Availability of CMF6512M100FKEB
QUANTITY
CMF6512M100FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6512M100FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6512M100FKEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6512M100FKEB
Related LinksCMF6512, CMF6512M100FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6512M100FKEB Details Description
Related parts for CMF6512M100FKEB
DEKAFIX GW 6 MARKED 5 50/CD datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM RED datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.08K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
4700UF 25V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf