Vishay/Dale CMF65133K00FKEA
CMF65133K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF65133K00FKEA
Brief Description
RES 133K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65133K00FKEA.pdf
Availability of CMF65133K00FKEA
QUANTITY
CMF65133K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65133K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF65133K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65133K00FKEA
Related LinksCMF6513, CMF65133K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65133K00FKEA Details Description
Related parts for CMF65133K00FKEA
CAP TANT 1.5UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 30POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HC RELAY (PLUG-IN, CD-FREE) datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1210 datasheet.pdf