Vishay/Dale CMF65133K00FKEA
CMF65133K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF65133K00FKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 133K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65133K00FKEA.pdf
Availability of CMF65133K00FKEA
QUANTITY
CMF65133K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65133K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF65133K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65133K00FKEA
Related LinksCMF6513, CMF65133K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65133K00FKEA Details Description
Related parts for CMF65133K00FKEA
JUMPER-H2728TR/C2065N/H2728TR 3" datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.2A 109 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/ADJ 0.3A 8TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
2.54MM VERT HDR 8POS BLACK datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 12VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
SENSOR REG 6-24V ANALOG OUTPUT datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CO2 MODULE 2000PPM FLOW THROUGH datasheet.pdf
RES 15 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf