Vishay/Dale CMF6513K700FKR670
CMF6513K700FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6513K700FKR670
Brief Description
RES 13.7K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6513K700FKR670.pdf
Availability of CMF6513K700FKR670
QUANTITY
CMF6513K700FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6513K700FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF6513K700FKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6513K700FKR670
Related LinksCMF6513K, CMF6513K700FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6513K700FKR670 Details Description
Related parts for CMF6513K700FKR670
CONN HEADER 22POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 3POS W/PIN datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
06P MTA156 CONN ASSY 20AWG YEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 28AWG YLW datasheet.pdf
ATTENUATOR 7 DB DC 2GHZ datasheet.pdf