Vishay/Dale CMF65150K00FKRE
CMF65150K00FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF65150K00FKRE
Brief Description
RES 150K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65150K00FKRE.pdf
Availability of CMF65150K00FKRE
QUANTITY
CMF65150K00FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65150K00FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF65150K00FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65150K00FKRE
Related LinksCMF6515, CMF65150K00FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65150K00FKRE Details Description
Related parts for CMF65150K00FKRE
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf