Vishay/Dale CMF65150R00FKR6
CMF65150R00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65150R00FKR6
Brief Description
RES 150 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65150R00FKR6.pdf
Availability of CMF65150R00FKR6
QUANTITY
CMF65150R00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65150R00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF65150R00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65150R00FKR6
Related LinksCMF6515, CMF65150R00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65150R00FKR6 Details Description
Related parts for CMF65150R00FKR6
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 42POS datasheet.pdf
SYSTEM RACKING 19" UP TO 3-2000W datasheet.pdf
CABLE 20COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 36POS .156 GREEN datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2924 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf