Vishay/Dale CMF65154R00FHBF
CMF65154R00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65154R00FHBF
Brief Description
RES 154 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65154R00FHBF.pdf
Availability of CMF65154R00FHBF
QUANTITY
CMF65154R00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65154R00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF65154R00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)154
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65154R00FHBF
Related LinksCMF6515, CMF65154R00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65154R00FHBF Details Description
Related parts for CMF65154R00FHBF
CABLE SMB-RA/SMB-RA 6" RG-316 datasheet.pdf
FUSE GLASS 40MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 505 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CBL 31POS 0.5MM JMPR TYPE D 7" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE D 31POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf