Vishay/Dale CMF6515K000FKEB11
CMF6515K000FKEB11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6515K000FKEB11
Brief Description
RES 15K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6515K000FKEB11.pdf
Availability of CMF6515K000FKEB11
QUANTITY
CMF6515K000FKEB11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6515K000FKEB11
Internal Part NumberEIS-CMF6515K000FKEB11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6515K000FKEB11
Related LinksCMF6515K, CMF6515K000FKEB11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6515K000FKEB11 Details Description
Related parts for CMF6515K000FKEB11
IDC CABLE - MSR26K/MC26M/MPR26K datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBACK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
PHOTOTRNS SILCN NPN HERMETC PILL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN MALE PLUS COUPLER 10AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
24AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN SC ATTENUATOR 13DB 250MW datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf