Vishay/Dale CMF65182R00FKEB
CMF65182R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65182R00FKEB
Brief Description
RES 182 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65182R00FKEB.pdf
Availability of CMF65182R00FKEB
QUANTITY
CMF65182R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65182R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF65182R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65182R00FKEB
Related LinksCMF6518, CMF65182R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65182R00FKEB Details Description
Related parts for CMF65182R00FKEB
CONN HEADER .100 DUAL R/A 8POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
TIE HARNESS MT, 1 TIE datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220K OHM 1206 datasheet.pdf
C/A,62.5/125,DU,SC,MT/RJ,4M datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf