Vishay/Dale CMF6518K000JKEA
CMF6518K000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6518K000JKEA
Brief Description
RES 18K OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6518K000JKEA.pdf
Availability of CMF6518K000JKEA
QUANTITY
CMF6518K000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6518K000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF6518K000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6518K000JKEA
Related LinksCMF6518, CMF6518K000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6518K000JKEA Details Description
Related parts for CMF6518K000JKEA
IC DDR SDRAM 512MBIT 7.5NS 60BGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MACHINE SCREW HEX 6-32 datasheet.pdf
IC DGTL POT 32POS 10K 8LFCSP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.62 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
VHDM BP 8R 10C SHIELD ADV MATE datasheet.pdf
CONN ADAPTER 55P-55P F-M PNL MNT datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf