Vishay/Dale CMF6518R700FKRE
CMF6518R700FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6518R700FKRE
Brief Description
RES 18.7 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6518R700FKRE.pdf
Availability of CMF6518R700FKRE
QUANTITY
CMF6518R700FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6518R700FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF6518R700FKRE
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6518R700FKRE
Related LinksCMF6518, CMF6518R700FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6518R700FKRE Details Description
Related parts for CMF6518R700FKRE
PHOTODIODE IR 42.86MM SQ TO-8 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 7.5NS 256FTBG datasheet.pdf
RABBITCORE MOD RCM5450W JAPAN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf