Vishay/Dale CMF65196R00BEEK
CMF65196R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65196R00BEEK
Brief Description
RES 196 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65196R00BEEK.pdf
Availability of CMF65196R00BEEK
QUANTITY
CMF65196R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65196R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF65196R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65196R00BEEK
Related LinksCMF6519, CMF65196R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65196R00BEEK Details Description
Related parts for CMF65196R00BEEK
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW ALF2 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 7.5A 115V datasheet.pdf