Vishay/Dale CMF651K5000CHEK
CMF651K5000CHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K5000CHEK
Brief Description
RES 1.5K OHM 1.5W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K5000CHEK.pdf
Availability of CMF651K5000CHEK
QUANTITY
CMF651K5000CHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K5000CHEK
Internal Part NumberEIS-CMF651K5000CHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K5000CHEK
Related LinksCMF651K, CMF651K5000CHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K5000CHEK Details Description
Related parts for CMF651K5000CHEK
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 34 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 127 TYPE A 25POS datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA JJ SILIC 0.75 15 datasheet.pdf