Vishay/Dale CMF651M1300FHBF70
CMF651M1300FHBF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651M1300FHBF70
Brief Description
RES 1.13M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651M1300FHBF70.pdf
Availability of CMF651M1300FHBF70
QUANTITY
CMF651M1300FHBF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651M1300FHBF70
Internal Part NumberEIS-CMF651M1300FHBF70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651M1300FHBF70
Related LinksCMF651M1, CMF651M1300FHBF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651M1300FHBF70 Details Description
Related parts for CMF651M1300FHBF70
RELAY SSR SPST 150MA 4-SOP 200V datasheet.pdf