Vishay/Dale CMF651M1300FHEK70
CMF651M1300FHEK70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651M1300FHEK70
Brief Description
RES 1.13M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651M1300FHEK70.pdf
Availability of CMF651M1300FHEK70
QUANTITY
CMF651M1300FHEK70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651M1300FHEK70
Internal Part NumberEIS-CMF651M1300FHEK70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651M1300FHEK70
Related LinksCMF651M1, CMF651M1300FHEK70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651M1300FHEK70 Details Description
Related parts for CMF651M1300FHEK70
CONN HEADER 7POS 3MM RT ANG AU datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 42MHZ 48VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
USB CORE DRIVE 512MB datasheet.pdf
IC DAC 14BIT QUAD VOUT 44-SSOP datasheet.pdf
APPLICATOR DIE SET .240 CABLE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X6MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf