Vishay/Dale CMF651M2100FHEA
CMF651M2100FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF651M2100FHEA
Brief Description
RES 1.21M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651M2100FHEA.pdf
Availability of CMF651M2100FHEA
QUANTITY
CMF651M2100FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651M2100FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF651M2100FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651M2100FHEA
Related LinksCMF651M, CMF651M2100FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651M2100FHEA Details Description
Related parts for CMF651M2100FHEA
THERMISTOR PTC 60V 22 OHM 10% datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 45NS 52PLCC datasheet.pdf
CAP 33MF -20% +80% 5.5V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 16POS SKT datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 8MM 5.31" datasheet.pdf
DCON,9P,SNB datasheet.pdf
SIDAC MP 240-265V H.V. DO15 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf