Vishay/Dale CMF651M5400FHBF
CMF651M5400FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF651M5400FHBF
Brief Description
RES 1.54M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651M5400FHBF.pdf
Availability of CMF651M5400FHBF
QUANTITY
CMF651M5400FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651M5400FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF651M5400FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.54M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651M5400FHBF
Related LinksCMF651M, CMF651M5400FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651M5400FHBF Details Description
Related parts for CMF651M5400FHBF
IC OPAMP GP 28MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC OTP 8MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.12 OHM 1% 5W datasheet.pdf
REMOVAL BIT FOR #20 PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE LI-ION 2CELL 9UCSP datasheet.pdf
CONN SC DUPLEX FLEXIBILITY MULTI datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 32POS datasheet.pdf