Vishay/Dale CMF651R0000JKEK
CMF651R0000JKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF651R0000JKEK
Brief Description
RES 1 OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF651R0000JKEK.pdf
Availability of CMF651R0000JKEK
QUANTITY
CMF651R0000JKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651R0000JKEK
Internal Part NumberEIS-CMF651R0000JKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651R0000JKEK
Related LinksCMF651R, CMF651R0000JKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651R0000JKEK Details Description
Related parts for CMF651R0000JKEK
FIXED IND 15UH 27A 6 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.5A 200 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
TAPE FABRIC 76.2MMX4.6M datasheet.pdf
CONN RECEPT 41POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 58A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804 datasheet.pdf