Vishay/Dale CMF65200K00FKEA
CMF65200K00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF65200K00FKEA
Brief Description
RES 200K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65200K00FKEA.pdf
Availability of CMF65200K00FKEA
QUANTITY
CMF65200K00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65200K00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF65200K00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65200K00FKEA
Related LinksCMF6520, CMF65200K00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65200K00FKEA Details Description
Related parts for CMF65200K00FKEA
IC MCU USB EZ FX 8K RAM 128BQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
KIT EVAL DGT CAMERA W/684&VC6700 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5MHZ 8DIP datasheet.pdf
VARISTOR 306V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ANTENNA 3M FOR RFID datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OFF-1-2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.1A 8SON datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTR 9V 19.8W datasheet.pdf