Vishay/Dale CMF65215K00BEEB
CMF65215K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65215K00BEEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 215K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65215K00BEEB.pdf
Availability of CMF65215K00BEEB
QUANTITY
CMF65215K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65215K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF65215K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65215K00BEEB
Related LinksCMF6521, CMF65215K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65215K00BEEB Details Description
Related parts for CMF65215K00BEEB
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 2W datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 500MW DO35 datasheet.pdf