Vishay/Dale CMF65232K00FKBF11
CMF65232K00FKBF11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65232K00FKBF11
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 232K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65232K00FKBF11.pdf
Availability of CMF65232K00FKBF11
QUANTITY
CMF65232K00FKBF11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65232K00FKBF11
Internal Part NumberEIS-CMF65232K00FKBF11
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65232K00FKBF11
Related LinksCMF65232, CMF65232K00FKBF11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65232K00FKBF11 Details Description
Related parts for CMF65232K00FKBF11
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS 1.2MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 150V 0606 datasheet.pdf
HARDWARE 196 PIN 1.0MM L datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf