Vishay/Dale CMF65232K00FKEA11
CMF65232K00FKEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65232K00FKEA11
Brief Description
RES 232K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65232K00FKEA11.pdf
Availability of CMF65232K00FKEA11
QUANTITY
CMF65232K00FKEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65232K00FKEA11
Internal Part NumberEIS-CMF65232K00FKEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65232K00FKEA11
Related LinksCMF65232, CMF65232K00FKEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65232K00FKEA11 Details Description
Related parts for CMF65232K00FKEA11
RES SMD 1.2M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.05A 68 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 486VC SMA datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
350 TB RIS CLA 55D SOL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf