Vishay/Dale CMF65237R00FHR611
CMF65237R00FHR611 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65237R00FHR611
Brief Description
RES 237 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65237R00FHR611.pdf
Availability of CMF65237R00FHR611
QUANTITY
CMF65237R00FHR611 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65237R00FHR611
Internal Part NumberEIS-CMF65237R00FHR611
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65237R00FHR611
Related LinksCMF65237, CMF65237R00FHR611 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65237R00FHR611 Details Description
Related parts for CMF65237R00FHR611
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XMITTER HDMI/DVI 80MHZ 64-LFCSP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 720MHZ RRO 16MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
26500 12C 12#20 P BY PLUG LC datasheet.pdf
1000UF 25V 10X20MM 105C 2000H datasheet.pdf