Vishay/Dale CMF6523R700BEEK
CMF6523R700BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF6523R700BEEK
Brief Description
RES 23.7 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6523R700BEEK.pdf
Availability of CMF6523R700BEEK
QUANTITY
CMF6523R700BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6523R700BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF6523R700BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6523R700BEEK
Related LinksCMF6523, CMF6523R700BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6523R700BEEK Details Description
Related parts for CMF6523R700BEEK
TRANSF AUDIO 150/600 150/600 IMP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
PATCHCORD TWIN 3-COND 2.5FT datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V -12V 40W datasheet.pdf