Vishay/Dale CMF65250R00BHEK11
CMF65250R00BHEK11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65250R00BHEK11
Brief Description
RES 250 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65250R00BHEK11.pdf
Availability of CMF65250R00BHEK11
QUANTITY
CMF65250R00BHEK11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65250R00BHEK11
Internal Part NumberEIS-CMF65250R00BHEK11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)250
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65250R00BHEK11
Related LinksCMF65250, CMF65250R00BHEK11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65250R00BHEK11 Details Description
Related parts for CMF65250R00BHEK11
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 3-5.5V 16SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 10A 2X2 4-MFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.05A 150 MOHM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 16A MICROFOOT datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 6.25A datasheet.pdf