Vishay/Dale CMF65270R00FHBF
CMF65270R00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65270R00FHBF
Brief Description
RES 270 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65270R00FHBF.pdf
Availability of CMF65270R00FHBF
QUANTITY
CMF65270R00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65270R00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF65270R00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)270
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65270R00FHBF
Related LinksCMF6527, CMF65270R00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65270R00FHBF Details Description
Related parts for CMF65270R00FHBF
RES ARRAY 2 RES 2.2 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 80VQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 32POS .178M datasheet.pdf
RES 536 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf