Vishay/Dale CMF65294K00FKBF11
CMF65294K00FKBF11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65294K00FKBF11
Brief Description
RES 294K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65294K00FKBF11.pdf
Availability of CMF65294K00FKBF11
QUANTITY
CMF65294K00FKBF11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65294K00FKBF11
Internal Part NumberEIS-CMF65294K00FKBF11
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65294K00FKBF11
Related LinksCMF65294, CMF65294K00FKBF11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65294K00FKBF11 Details Description
Related parts for CMF65294K00FKBF11
IC REG LDO 2.85V 0.2A 8SOP datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC40H/AE40G/AKC40H datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOT23-6 datasheet.pdf
DIN datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 208K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf