Vishay/Dale CMF65294K00FKRE11
CMF65294K00FKRE11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF65294K00FKRE11
Brief Description
RES 294K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65294K00FKRE11.pdf
Availability of CMF65294K00FKRE11
QUANTITY
CMF65294K00FKRE11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65294K00FKRE11
Internal Part NumberEIS-CMF65294K00FKRE11
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65294K00FKRE11
Related LinksCMF65294, CMF65294K00FKRE11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65294K00FKRE11 Details Description
Related parts for CMF65294K00FKRE11
RES 75K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS IN LINE W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE CERM 20A 250VAC 60VDC 3AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.6K OHM 0.1% 7W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf