Vishay/Dale CMF652K3700FKEA
CMF652K3700FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF652K3700FKEA
Brief Description
RES 2.37K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652K3700FKEA.pdf
Availability of CMF652K3700FKEA
QUANTITY
CMF652K3700FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652K3700FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF652K3700FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652K3700FKEA
Related LinksCMF652K, CMF652K3700FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652K3700FKEA Details Description
Related parts for CMF652K3700FKEA
RES SMD 511K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS 52-QFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8LLP datasheet.pdf
CONN SOCKET 10 AMPS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf