Vishay/Dale CMF652K7000FKEB
CMF652K7000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF652K7000FKEB
Brief Description
RES 2.7K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652K7000FKEB.pdf
Availability of CMF652K7000FKEB
QUANTITY
CMF652K7000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652K7000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF652K7000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652K7000FKEB
Related LinksCMF652K, CMF652K7000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652K7000FKEB Details Description
Related parts for CMF652K7000FKEB
VARISTOR 9V 150A ENCASED datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR OVER/UND 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf