Vishay/Dale CMF652M3400FKBF
CMF652M3400FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF652M3400FKBF
Brief Description
RES 2.34M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652M3400FKBF.pdf
Availability of CMF652M3400FKBF
QUANTITY
CMF652M3400FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652M3400FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF652M3400FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.34M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652M3400FKBF
Related LinksCMF652M, CMF652M3400FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652M3400FKBF Details Description
Related parts for CMF652M3400FKBF
IC PFC/PWM CONTROLLER 20-SOIC datasheet.pdf
CONN COVER TERM BLOCK 100 SERIES datasheet.pdf
IGBT 3-LEVEL INVERTER 600V SP6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
OSC XO 49.152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MAGNETICS RF TRANSFORMER datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf