Vishay/Dale CMF652M5000BEEK
CMF652M5000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF652M5000BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 2.5M OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652M5000BEEK.pdf
Availability of CMF652M5000BEEK
QUANTITY
CMF652M5000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652M5000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF652M5000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.5M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652M5000BEEK
Related LinksCMF652M, CMF652M5000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652M5000BEEK Details Description
Related parts for CMF652M5000BEEK
FIXED IND 180UH 102MA 9.5 OHM datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 1.27MM 80POS GOLD STR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 5.75K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SOC CORTEX-A9 ARTIX-7 484BGA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
TXRX ETHERNET 32QFN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf