Vishay/Dale CMF652M5500FKBF
CMF652M5500FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF652M5500FKBF
Brief Description
RES 2.55M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652M5500FKBF.pdf
Availability of CMF652M5500FKBF
QUANTITY
CMF652M5500FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652M5500FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF652M5500FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.55M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652M5500FKBF
Related LinksCMF652M, CMF652M5500FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652M5500FKBF Details Description
Related parts for CMF652M5500FKBF
RES SMD 10.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 300MHZ 408TBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 150MA 890 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 23POS .100 30AU datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BLACK KNOB datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf