Vishay/Dale CMF652R0850FKBF
CMF652R0850FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF652R0850FKBF
Brief Description
RES 2.085 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF652R0850FKBF.pdf
Availability of CMF652R0850FKBF
QUANTITY
CMF652R0850FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF652R0850FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF652R0850FKBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.085
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF652R0850FKBF
Related LinksCMF652R, CMF652R0850FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF652R0850FKBF Details Description
Related parts for CMF652R0850FKBF
IC DATA SELECTOR 8CH 3ST 16-DIP datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
MTK SMT HDR datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 5V 0.2A 7SOP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf