Vishay/Dale CMF65303K00FHEK
CMF65303K00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65303K00FHEK
Brief Description
RES 303K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65303K00FHEK.pdf
Availability of CMF65303K00FHEK
QUANTITY
CMF65303K00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65303K00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF65303K00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)303k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65303K00FHEK
Related LinksCMF6530, CMF65303K00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65303K00FHEK Details Description
Related parts for CMF65303K00FHEK
CONN RCPT SOLDER LUG W/FLANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
MAXI PV .006SPG 40AU 18-20 L datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
PLUG 6POS 0 DEG GRAY/RED 5.3-6.5 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS DL 15GOLD T/H datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 19.44MHZ SMD datasheet.pdf
1.25MM M/M 34POS 32AWG 300MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 13.8V 10W datasheet.pdf