Vishay/Dale CMF6531K600FHEA
CMF6531K600FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6531K600FHEA
Brief Description
RES 31.6K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6531K600FHEA.pdf
Availability of CMF6531K600FHEA
QUANTITY
CMF6531K600FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6531K600FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF6531K600FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6531K600FHEA
Related LinksCMF6531, CMF6531K600FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6531K600FHEA Details Description
Related parts for CMF6531K600FHEA
LCD TFT 3.5" 240X320 QVGA datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3-LEVEL GN/YW datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 2P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf