Vishay/Dale CMF65332K00CHEK
CMF65332K00CHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65332K00CHEK
Brief Description
RES 332K OHM 1.5W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF65332K00CHEK.pdf
Availability of CMF65332K00CHEK
QUANTITY
CMF65332K00CHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65332K00CHEK
Internal Part NumberEIS-CMF65332K00CHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65332K00CHEK
Related LinksCMF6533, CMF65332K00CHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65332K00CHEK Details Description
Related parts for CMF65332K00CHEK
IDC CABLE - MKR14A/MC14F/X datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.018DIA TIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 25V 1A 6TSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC SGL SCHMITT INVERTER SOT25 datasheet.pdf
FILTER EMI 100PF 100V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.6V 4-USP datasheet.pdf
CABLE TIE/EDGE CLIP 50LB 7.9" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 16A datasheet.pdf