Vishay/Dale CMF65350R00FHBF
CMF65350R00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65350R00FHBF
Brief Description
RES 350 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65350R00FHBF.pdf
Availability of CMF65350R00FHBF
QUANTITY
CMF65350R00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65350R00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF65350R00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65350R00FHBF
Related LinksCMF6535, CMF65350R00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65350R00FHBF Details Description
Related parts for CMF65350R00FHBF
IC OPAMP JFET 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.04KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 BLACK 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS SCKT datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1A 8VSSOP datasheet.pdf