Vishay/Dale CMF6535R700FKBF
CMF6535R700FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6535R700FKBF
Brief Description
RES 35.7 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6535R700FKBF.pdf
Availability of CMF6535R700FKBF
QUANTITY
CMF6535R700FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6535R700FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF6535R700FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6535R700FKBF
Related LinksCMF6535, CMF6535R700FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6535R700FKBF Details Description
Related parts for CMF6535R700FKBF
IC MULTIPLEXER 8X1 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHL BLK FRNT MNT datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX17007 datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR 5-MPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf
CB 1C 1#0 SKT PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
OSC MEMS 30.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf