Vishay/Dale CMF653K3200FKEA
CMF653K3200FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF653K3200FKEA
Brief Description
RES 3.32K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF653K3200FKEA.pdf
Availability of CMF653K3200FKEA
QUANTITY
CMF653K3200FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF653K3200FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF653K3200FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF653K3200FKEA
Related LinksCMF653K, CMF653K3200FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF653K3200FKEA Details Description
Related parts for CMF653K3200FKEA
IC COMPARATOR OD 8-SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8-9BIT INVERT 24SO datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CABLE 25COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
FUSE BUSS SEMI CONDUCTOR datasheet.pdf
100UF 12V 8X20.5 105C AXI datasheet.pdf
220UF 450V 35X30MM 85C 5000H datasheet.pdf