Vishay/Dale CMF653R3000FKEA
CMF653R3000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF653R3000FKEA
Brief Description
RES 3.3 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF653R3000FKEA.pdf
Availability of CMF653R3000FKEA
QUANTITY
CMF653R3000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF653R3000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF653R3000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF653R3000FKEA
Related LinksCMF653R, CMF653R3000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF653R3000FKEA Details Description
Related parts for CMF653R3000FKEA
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
ORING ECE089 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO204AL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC DSC 32KB datasheet.pdf
IC DIVIDER HBT PROGR 24QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf