Vishay/Dale CMF65427R00DHBF
CMF65427R00DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65427R00DHBF
Brief Description
RES 427 OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF65427R00DHBF.pdf
Availability of CMF65427R00DHBF
QUANTITY
CMF65427R00DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65427R00DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF65427R00DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)427
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65427R00DHBF
Related LinksCMF6542, CMF65427R00DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65427R00DHBF Details Description
Related parts for CMF65427R00DHBF
IC ADC 14-BIT 250MSPS LP 48-QFN datasheet.pdf
EYELET 3-1/2A BLACK/WHITE datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
GAS DISCHARGE TUBE datasheet.pdf
CAP CER 800PF 11KV datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf